Tarık Akan’da ödüllü kısa film günleri başlıyor

Tarık Akan’da ödüllü kısa film günleri başlıyor

Tarık Akan Gençlik Merkezi sinemaları 17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin finalist filmlerine ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin kısa film alanında düzenlenen en büyük etkinliği olan festivalin finalist filmleri Temmuz ayı boyunca Bucalı film severlerin beğenisine sunulacak. Hollanda’dan İran’a, Mısır’dan İtalya’ya kadar birbirinden değerli yönetmenlerin 19 seçkin filminin gösterime sunulacağı “Uluslararası Kısa Film Günleri” Temmuz ayı boyunca Bucalılara sanat dolu, unutulmaz saatler vaat ediyor.

17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin finalist filmleri Bucalılar için vizyona çıkıyor. Bu yıl 17. kez seyircisiyle buluşan ve Türkiye’nin bu alanda düzenlenen en büyük ve en saygın etkinliklerinden biri olma özelliğini hala koruyan İzmir Kısa Film Festivali’nin finalist filmleri Bucalılar için özel olarak gösterime giriyor.

17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin finalist filmleri Tarık Akan Gençlik Merkezi’nin 3 salonunda Temmuz ayı boyunca Bucalılara ücretsiz olarak gösterilecek. “Uluslararası Kısa Film Günler” çerçevesinde Tarık Akan Gençlik Merkezi’nin 3 salonunda toplam 19 finalist film ücretsiz olarak gösterilecek. Sinemaseverler gösterim programına Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi’nin sosyal medya hesaplarından ulaşabilecek.

İranlı yönetmen Esmail Monsef’in ‘Ardak’, Fransız yönetmen David Kramer’in ‘Dogless’, İspanyol yönetmen Juanjo Gimenez’in ‘Timecode’ filmlerinin de gösterileceği Kısa Film Günleri’nde sinemaseverlerle buluşacak diğer filmler ise şöyle:

“Wintry Spring”-Mohamed Kamel- Mısır

“Fighting for Death”-Elenora Veninova- Makedonya

“French”-Josza Anjembe-  Fransa

“The Silence”-Farnoosh Samadi, Ali Asgari- İtalya

“Slope”-Margarida Lucas-  Portekiz

“The Devil in in Details”-Fabien Gorgeart- Fransa

“The Day Off”-Wouter Stoter- Hollanda

“Cahide Devekuşunun Açık Evliliği”- Ali Kemal Güven- Türkiye

“Çevirmen”-  Emre Kayış-  Türkiye

“Yeryüzündesin ve Bunun Bir Tedavisi Yok”-Umut Beşkırma- Türkiye

“Siyah Çember”- Hasan Can Dağlı- Türkiye

 

“Lütfi”- Cahit Kaya Demir- Türkiye

“İki Parça”- Murat Uğurlu- Turkiye

“Güneh”- Gülistan Acet- Türkiye

“Kalıplar ve Çerçeveler”- Enes Ateş- Türkiye

“Karadeniz”-  Ulaş Karaoğlu- Türkiye