Yaşam Haberleri

Kuraş branşındaki aday hakemlik kursu başladı

Kuraş branşındaki aday hakemlik kursu başladı

TÜRKİYE’DE GELİŞMEKTE OLAN SPOR BRANŞLARI FEDERASYONUNUN (GOSBF)  İKİNCİ DEFA AÇMIŞ OLDUĞU “KURAŞ” ADAY HAKEMLİK KURSU”  ANKARA’DA YAPILDI.

  ÜMİTLER ve GENÇLER TÜRKİYE KURAŞ ŞAMPİYONASI   BİLECİK ATATÜRK SPOR SALONUNDA YAPILACAK 

Geçen sene Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonuna bağlanan “Kuraş” branşındaki, hakem alt yapısını güçlendirmek amacıyla Türkiye’de ikinci defa açılan Aday Hakemlik Kursu  Ankara 19 Mayıs Spor Kompleksinde   yapılmıştır.

Hakemlik Kursu; 2019 yılında IKA (Uluslararası Kuraş Federasyonu) Merkez Hakem Komitesi üyeliğine seçilen Uluslararası Kuraş hakemlerimizden (three star) Bünyamin Er tarafından verilmiştir. Kuraş Branşı Eğitim Komisyonu Başkanı Yener Yüksel ve Uluslararası hakemlerimizden Mustafa Seren’ de kursun verilmesinde kendisine destek olmuşlardır.

Türkiye’de GOSBF na bağlandıktan sonra yapılan hakem kurslarından ikincisi olan Kuraş Aday Hakem kursuna değişik illerden çok sayıda hakem adayı katılmıştır.

ÜMİTLER ve GENÇLER TÜRKİYE KURAŞ ŞAMPİYONASI

Türkiye Ümitler ve Gençler Kuraş Şampiyonasının da 29 Şubat-01 Mart 2020 tarihleri arasında Bilecik Atatürk Spor Salonunda yapılacağı,  Türkiye Şampiyonasında dereceye giren sporcular arasından IKA (Uluslararası Kuraş Federasyonu) ve EKC (Avrupa Kuraş Konfederasyonu) 2020 faaliyet programında 03-05 Nisan 2020 tarihlerinde Yunanistan’ın Selanik şehrinde yapılacak Avrupa Şampiyonasına katılacak Milli Takımımızın da seçileceği belirtilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ