içinde

Türk Dünyası ‘bahar’ı Kayseri Talas’ta karşıladı

Kayseri’de Talas Belediyesi ‘Bahar Etkinlikleri’ kapsamında muhteşem bir geceye daha imza attı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğunun sahne aldığı organizasyonda yöresel ezgiler seslendirilirken Türk dünyasına özgü figürlerle danslar ve halk oyunları sergilendi.

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) –  Erciyes Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Bahar Etkinliği’ne vatandaşların ilgisi büyük oldu.

Etkinlikte, Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu üyesi sanatçılar Türki Cumhuriyetlerden ve Anadolu’dan birçok seçkin eseri geceye katılanlarla buluşturdu. Türk dünyasından yöresel dans ve oyunların da sergilendiği etkinlikte Anadolu’ya özgü halay ve horon da sahnelendi.

Gecede Kazakistanlı sanatçı Şemsigül Cagıpova tarafından söylenen Kazakca eserler de  izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Etkinliğin sonunda sanatçılara çiçek takdim etmek üzere sahneye gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, baharla birlikte birçok farklı güzelliği bir arada yaşadıklarını belirterek, “Önce Nevruz, ardından Ramazan, Ramazan Bayramı, 3 Mayıs Türkçülük Günü ve bugün Hıdırellez. Bütün güzellikleri birlikte yaşadık ve bu konser de hepsini taçlandırmış oldu. Çok teşekkür ederim.” dedi.

Programı sunan Saim Bilen de, Başkan Yalçın’ın vatanperver bir gayretle güzel işlere imza attığını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bursa Mustafakemalpaşa’ya ‘sportif’ değer katacak

Ünlü isimlerden Wings for Life Word Run’a destek