içinde

Karabağlar’da yaz spor okulları dolu dolu geçiyor

Başta çocuklar ve gençler olmak üzere vatandaşların yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri amacıyla düzenlenen Karabağlar Belediyesi Yaz Spor Okulları, dolu dolu geçiyor. Belediyeye bağlı 16 spor tesisinde ve 12 branşta verilen eğitimler eylül ayı ortalarına kadar devam edecek.

Karabağlar'da yaz spor okulları dolu dolu geçiyor
Karabağlar'da yaz spor okulları dolu dolu geçiyor

Yaz Spor Okulları kapsamında Karabağlar Belediyesi spor tesislerinde çocuklara  futbol, basketbol, voleybol, jimnastik, halk oyunları, tekvando, karate, tenis, bocce, güreş, yetişkinlere de aerobik, pilates, zumba, halk oyunları, tenis ve bocce branşlarında eğitimler veriliyor.

Havanın aşırı sıcak olmasından dolayı özellikle açık yerlerde yapılan antrenmanlar sabah erken saatlerde gerçekleştiriliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle tüm etkinliklerde sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ediliyor.

Gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durması ve boş zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirmesinin önemine dikkat çeken Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Karabağlar’da daha fazla vatandaşımızın sporla buluşması için elimizden geleni yapıyoruz.

Düzenlediğimiz Yaz Spor Okulları’nı, salgına rağmen çok sayıda vatandaşımız tercih ediyor” dedi.

Atatürk Gençlik Merkezi örnek olacak

Uzundere Rekreasyon Alanı’nda, 32 dönüm üzerinde yükselecek Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’nin yapımının başladığını da hatırlatan Başkan Selvitopu, “İzmir Büyükşehir Belediyemizle birlikte yaşama geçireceğimiz bu örnek tesiste, zemin güçlendirme çalışmaları devam ediyor.

Yakında temelini atacağımız bu spor kompleksinden, başta amatör kulüplerimiz olmak üzere Karabağlar’da spor yapmak isteyen herkes yararlanacak.

Amacımız ilçemizi spordan kültüre, eğitimden sanata dek yaşamın tüm yönleriyle geliştirmek. Bu hedef doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Coca-Cola İçecek’ten Özbekistan’a yatırım

Coca-Cola İçecek’ten Özbekistan’a yatırım

BBC’nin Yeni Fantastik Dizisi The Watch Tozu Dumana Katmaya Geliyor

BBC’nin Yeni Fantastik Dizisi The Watch Tozu Dumana Katmaya Geliyor