Yaz aylarının olmazsa olmaz aksesuarları

BU YAZIN RENGARENK TRENDLERi…

Herkesin biraz daha renkli olmaya ve takıp takıştırmaya can attığı mevsim yaz sonunda geldi! Peki bu yaz trendi takılar neler, hangi renkler revaçta olacak? Kedi gözü gözlükler, Küba ve Karayip esintisi aksesuarlar, abartılı şallar, tığ ve makrome detaylar bu yaza damgasını vuruyor.

Oriflame’in Kıdemli Aksesuar Kategori Uzmanı Izabela Sobstyl bakın yaz aksesuar detaylarıyla ilgili neler söylüyor…

2017 yazının olmazsa olmaz aksesuarları

Bu yaz beklenmedik moda trendleri ön planda. Kendi stilinizle kombinleyebileceğiniz aksesuarlar bu yaz da kendini gösteriyor. Yaz aksesuarları Küba veya Karayipler gibi renkli lokasyonların etkisiyle yoğun hayatın stresten uzaklaşmış etkisinde.

Oriflame’in kıdemli aksesuvar kategori uzmanı bu yaza damgasını vuran detaylarla ilgili bakın neler söylüyor; “ Canlı renklerin güçlü yansımaları ile tropik doğanın güzelliğini kutlayacağız. Egzotik yağmur ormanları, vahşi çiçek desenleri daha çok beyaz ve altın rengi ile kombinlenecek. Kumaşlarda ise tığ, makrome, kanvas ve kesilmiş, yırtık görünümler hakim olacak. Takılar, gerçekten yazı yansıtacak. Sahillerden aldığı ilhamla tasarlanan, mütevazı el yapımı stilini yansıtan parçalar, parlak taşlar ve kristalleri ile birlikte gece stiline de uyumla eşlik edebilecek.”

2017 yazı, şallarda ebatlar daha abartılı bir uzunluğa sahip olduğu bir zaman. Hafif kumaşlara ise saçaklı kenarlar eşik ediyor. Bu şalların uzunluğu onları işlevsel de kılıyor. Klasik bir şal, pareo, baş örtüsü veya çanta kenarı için süs olabiliyor. Renk paleti aslında bir gökkuşağı sunuyor. Mango, papağan yeşili ve ejder meyvesi pembesi renkleri, Karayip kültürünün o canlı ve tropikal iklimini dolabımıza taşıyacak.

Oriflame’in Celebration şalı ve çantası bu yaz kadınlar tarafından tercih edilen önemli detaylardan. Bounty koleksiyonun dikkat çeken güneş gözlüğü çerçevesi ile trendy görünmenizi sağlayacak. Biraz egzotik tatil havası istediğiniz takdirde, yeşilin enerjisini taşıyan Gachala koleksiyonun kolyesi, küpesi ve yüzüğü ile stilinizi tamamlayabilir ve hareketlendirebilirsiniz.

Kedi gözü gözlükler revaçta

Tasarımcılar, yeni şekiller, malzemeler ve renklerle bizi şaşırtmaya devam ediyor.
2017 yaz güneş gözlüğü trendlerinde, büyük çerçeveler ve üstü düz olanlar her stile çabasız bir şıklık sunacak. Moda defilelerinde sıkça gördüğümüz “kedi gözü” güneş gözlüğü, şimdi eğlenceli ve renkli çerçevelerle sahnede. Pilot gözlükleri bu yaz da kendini güçlü bir şekilde gösteriyor.

Aksesuarları birbiri ile kombinlerken nelerden kaçınmalıyız? 

Düz siyah bir elbise bile, doğru aksesuarlarla çok şık hale gelebilir. Ama yine de dikkat etmek gerekiyor:

Tek bir stile bağlı kalın ve çok fazla aksesuarı birbirine karıştırmayın.
Tek bir trende odaklanın.
Benzer renk ailelerinden aksesuarları kombinleyin.
Ayrıca unutmayın, eski bir kıyafetiniz bir aksesuar ile tamamladığınızda kıyafetiniz yeni ve taze görünebilir!