Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu 24 eylül Rize’de

RİZE’NİN DAMAKLARA İŞLEYEN TATLARI

EKRANA GELMEYE DEVAM EDİYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.

Turgay Başyayla, Rize’nin damaklara işleyen tatlarını ekrana getirmeye devam ediyor. Çayeli ilçesine bağlı Çeşmeli Köyü’nün misafirperver hanımları kazanda hamsili pilav, korkota çorbası, pepeçura ve hamsili güveç hazırlıyor. Meşhur Rize simidinin hazırlanışı ile şöhreti tüm Türkiye’ye yayılan Çayeli fasulyesi, kuymak, sebzeli hamsi çıtlatma, palamut ekşiliği, barbun tava  tarifleri veriliyor. Muhteşem lezzetlerin sunumları  tulum, kemençe ve yöresel türküler eşliğinde yapılıyor.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 24 Eylül Pazar günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!