Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu 18 kasım Malatya’da

Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu 18 kasım Malatya'da

MALATYA’NIN YÖRESEL LEZZETLERİ SİZLERİ BEKLİYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.

Turgay Başyayla, Malatya’daki lezzet yolculuğuna davullu, zurnalı coşkulu bir karşılama ile başlıyor. Misafirperver hanımlar tarafından  yöresel yemeklerden kazanda kavurma, dövme çorbası, ekşili köfte hazırlanıyor.  Halk oyunu ekibi muhteşem gösterileriyle izleyenleri hayran bırakıyor. Güveçte sebzeli et sote, etli kayısılı pilav, yatsı kadayıfı  hazırlamanın püf noktaları anlatılıyor. Turgay Başyayla  zırh kebabı, yeşilyurt tava, kaburga ve  pekmezli irmik helvasının lezzet sırlarını ekrana getiriyor. Sunumda birbirinden güzel yöresel türküler seslendiriliyor.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 18 Kasım Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!