Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu 16 eylül Mersin’de olacak

TURGAY BAŞYAYLA YENİ SEZONA MERSİN’DE MERHABA DİYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.

Turgay Başyayla, sezonun ilk lezzet yolculuğuna Mersin’e bağlı Doruklu Köyü’nden başlıyor. Yöresel lezzetlerden etli topalak, dövme pilavı, tereyağlı tavuk içli köfte, sıkma ve bazlama tarifleri verildiği programda üzümler toplanıyor, pekmez yapılıyor, birbirinden güzel meyve bahçelerinin renkli görüntüleri ekrana geliyor. Turgay Başyayla, Mersin’in tarihi çarşılarını gezip, cezerye ve kerebicin nasıl hazırlandığını ustalarıyla konuşuyor. Yörenin sevilen tatlarından  kaburga dolması ve kaburga ızgara yapımı gösterilirken, Mersin’in olmazsa olmazı tantuninin lezzet sırları anlatılıyor. Ispanaklı borani ve  karakuş tatlısı yapılıyor, sunumda başarılı müzisyenler birbirinden güzel yöresel türküleriyle programa renk katıyor.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 16 Eylül Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!