Turgay Başyayla 30 eylül günü lezzet durağı Hatay oluyor

TURGAY BAŞYAYLA’NIN LEZZET DURAĞI

HATAY OLUYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.

Ekranların sevilen yüzü Turgay Başyayla şehir şehir, köy köy Anadolu’nun eşsiz lezzetlerini milyonlarla buluşturmaya devam ediyor. Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu’nun bugünkü durağı Hatay’daki ilk durağı Sofular Köyü oluyor. Davullu, zurnalı şahane bir karşılamanın ardından nefis yöresel yemekler ekrana geliyor. Hanımlar kazanda tuzlu yoğurt çorbası, Arap kebabı, malhata, güveç, sarma içi, biberli ekmek sıkma tarifleri veriyor. Turgay Başyayla Hatay’ın tarihi çarşılarını gezip, biribirinden özel görüntüleri paylaşıyor. Meşhur Belen tavanın nasıl yapıldığı anlatılıyor, halk oyunları ekibi izleyenleri hayran bırakıyor. Yörük Kebabı, ekmek köftesi, sakal kaldıran tatlısı sunumunda müzik ekip yöresel türküleri seslendiriyor.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 30 Eylül Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!