Turgay Başyayla 17 eylül lezzet yolculuğu Mersin’de devam ediyor

MERSİN’DEKİ LEZZET YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.

Turgay Başyayla’nın Mersin’deki lezzet yolculuğu birbirinden güzel tariflerle devam ediyor. Silifke Belediyesi’ne bağlı Mara Köyü’nde halk oyunları ekibi tarafından coşkulu bir karşılama yapılıyor. Kazanda et yahni, batırık, yüzük çorbası, oklava çekmesi tariflerinin ekrana geldiği programda, köyün hanımları birbirinden güzel, çeşit çeşit börekler ve yayık ayranı hazırlıyor. Kuzu tandır ve sebzeli pirzola tava ile yöresel lezzetlerden andıç pekmezi, odun ateşinde kavurma, keşkek; deniz mahsullerinden de özel tariflere yer veriliyor. Sebzeli levrek kavurma, balık köftesi, balık çorbasının yapıldığı; yöresel müzik ekibinin birbirinden güzel türküleri seslendirdiği Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 17 Eylül Pazar günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!