Turgay Başyayla 13 ocak cumartesi durağı Aydın oluyor

Turgay Başyayla 13 ocak cumartesi durağı Aydın oluyor

AYDIN’DAKİ LEZZET YOLCULUĞU BAŞLIYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.

Turgay Başyayla’nın Aydın’daki  lezzet yolculuğunda ilk durağı Nazilli İlçesi’ne bağlı Hamzalı Köyü oluyor. Davul, zurna eşliğindeki karşılamanın ardından muhteşem yemekler hazırlanıyor. Kazanda keşkek, tarhana çorbası, yuvalama, kabak köftesi, çörek otu yufkası ve  turunç reçeli yapılıyor. Nazilli’de görenleri mest eden zeybek oyunu oynanıyor. Çömlekte beğendi, ot kavurma, ısırgan böreği hazırlanıyor. Meşhur çöp şişin lezzet sırları anlatılıyor. Leziz Yörük yemekleri hazırlanıyor. Güveç, ekmek dolması, kıvırma böreği tatlısı yapılıyor. Sunumda yöresel türküler seslendiriliyor.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 13 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!