Maide’nin Altın Günü fragmanı ve konusu

Maide'nin Altın Günü fragmanı ve konusu

‘’MAİDE’NİN ALTIN GÜNÜ’’ FİLMİNİN FRAGMAN VE AFİŞİ YAYINLANDI!

Ezgi Mola’nın başrolünde yer aldığı ‘Maide’nin Altın Günü’ adlı filmin  fragman ve afişi sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

Yapımcılığını TAFF’ın üstlendi ği, yönetmenliğini Caner Özyurtlu’nun yaptığı, öyküsü Ezgi Mola’ya ait olan, senaryosunu Serkan Altuniğne ve Çağdaş Dinç’in  kaleme aldığı ‘Maide’nin Altın Günü’ 8 Aralık’ta vizyona giriyor.

Ezgi Mola’nın başrolünü üstlendiği Maide’nin Altın Günü filminden merakla beklenen ilk görüntüler seyirciyle buluştu. Yayınlanan fragmanda Maide’nin altın gününde çalınan aile yadigarı altınını bulmak için atıldığı maceralardan ilk ipuçları izleyenleri kahkahaya boğdu.

Yeğeni Yağmur’la birlikte  altın  gününe katılan kadınların peşine tek tek düşen Maide’nin  sözünü sakınmayan, cevval halleri beğeni topladı.

Maide’nin Altın Günü”nün kısaca hikayesi ise şöyle; 

Maide, titiz mi titiz, marifetli mi marifetli bir ev kadınıdır. Mahallenin en havalı altın günlerini yapmasıyla meşhurdur. Kısırları, börekleri, eğlencesi dillere destandır. Altın günlerinden birinde Maide’nin aile yadigarı gerdanlığı çalınır. Gerdanlığı bulmak için İstanbul dışından gelen ergen yeğeni Yağmur ile bir liste yaparlar. Güne gelen kadınların tek tekpeşine düşecekleri bu macerada başlarına birbirinden komik olaylar gelecektir.

Yönetmen: Caner Özyurtlu

Yapımcı: TAFF Pictures

Uygulayıcı Yapımcı: AC Film

Görüntü Yönetmeni: Alp Korfalı

Senaryo: Serkan Altuniğne, Çağdaş Dinç

Müzik: Emir Yargın, Arel Koray Nalbant

Oyuncular:  Ezgi Mola, Mesut Can Tomay, Hilmi Özçelik, Gülhan Tekin, Demet Gül