Gizli Suçlar tvde ilk kez Star ekranında

GİZLİ SUÇLAR

Orjinal Adı : Child 44

Yönetmen : Daniel Espinosa

Oyuncular : Tom Hardy, Gary Oldman, Noomi Rapace

Türü : Suç, Dram, Gerilim

Yapım Yılı : İngiltere / 2015

Film,1953 Stalin Rusya’sında geçen heyecanlı bir gerilim hikayesini anlatıyor.

Konusu;

Gururlu Sovyet sisteminin ürünü olan, yetim ve bir savaş kahramanı Leo Demidov, gizli servisin rütbe basamaklarını tırmanıp devletin iç güvenliğinden sorumlu hale gelir. Sadist meslektaşı Vasil, daha önce şüphelendiği Anatoly Tarasovich Brodsky adındaki ajanı yakaladığında, ajan “hain” olarak, Leo’nun öğretmen karısı Raisa’yı hedef gösterir.

Raisa vatana hainlik suçuyla sorgulandığı sırada Leo, tren yolu kenarında bulunmuş bir çocuk cesedi olayı ile ilgilenmektedir. Aksi deliller olsada Leo bu ölümü, çocuğun babası MGB ajanı Alexei Andreyev’e, Stalin‘in “Cennette suç yok” politikası sebebi ile bir kaz a olarak tanımlar. Leo karısı aleyhinde bir ifadede bulunmadığı için MGB Komutanı Major Kuzmin
çifti bir sanayi şehri olan Volsk’a sürgüne gönderir. Tek odalı bir harabede yaşamlarını sürdürürken, çift Alexei’nin oğlunun ölümüne birebir benzeyen cinayetlerden haberdar olur. Yörenin polis şefi General Nesterov ile birlikte Moskova’ya geri sızarlar ve ipucları onları, fabrika çalışanı Vladimir Malevich’e götürür.

Eski meslektaşı Vasili, Leo ve Raisa’yı çocukların katilini bulmaması için psikopatça engellemeye çalışır. Bunun nedeni Stalin’in suçtan arınmış bir komunist topluluk fikridir. Sonunda kahraman, pedofili ve bürokrat arasından sadece biri hayatta kalacaktır. Ancak insanların gördüğü zarara rağmen Sovyet Hükümeti, Leo’nun doğrularına duyarsızlığını sürdürür.

Yayın Tarihi : 31 Temmuz Pazartesi

Yayın Saati  : 22.00/ Tv’de İlk